Leacul zilei: „Se ia o ceapa de marime medie, se taie in doua si se pune la cuptor”. Buna pentru hemoroizi, diabet , steatoze hepatice si multe altele

Ceapa are proprietati benefice pentru organism, pentru curatarea vaselor de sange, dar regleaza foarte bine problemele celor care au probleme cu diabetul si e foarte buna pentru reglarea zaharului in corp.

Lidia Fecioru spune ca se ia o ceapa medie, de marimea unui ou, se taie in doua si se pune intr-o tava la cuptor. Nu trebuie pusa nici sare, nici zahar, nimic altceva.

Citeşte şi:  Mărirea în volum a prostatei - 7 alimente care ajută la prevenirea acestei probleme - Alimente recomandate pentru o prostată sănătoasă

Doar cu putin ulei.

“Cel mai important este sa consumi acest remediu pentru curatarea vaselor de sange, pentru ateroscleroza, dar cel mai important este ca regleaza foarte bine problemele celor cu diabetul,

celor care li se ridica glicemia, cu diabet de tip I. Este foarte buna pentru reglarea zaharului in corp.

Este foarte bine sa o consumam oricum.

Ea, pregatita la cuptor asa, nu isi pierde din calitate. Ba din contra, facuta la cuptor, se arde doar uleiul care ii da gustul si mirosul de ceapa. Pastreaza proprietatile.

Citeşte şi:  Ce sunt trigliceridele si ce alimente trebuie sa consumi si sa eviti daca te confrunti cu un nivel prea mare

Este buna pentru furunculoza, se pune acolo, inclusiv o compresa cu ceapa coapta si maruntita si pusa intr-un tifon vindeca hemoroizii externi.

Persoanele bolnave de hemoroizi au probleme cu sistemul nervos. Tot ce tine de tractul digestiv, tine de sistemul neuro-vegetativ. Este vorba de stres.

Citeşte şi:  De ce cartofii prăjiți sunt un mare pericol pentru sănătate: Boala pe care acest preparat o poate declanșa

Ar fi bine sa ne uitam sa tinem ceapa la cuptor pana cand se face aramie, nu arsa.

Poti sa mananci cata ceapa vrei. Nu conteaza cat mananci. E bine sa se manance zilnic cate jumatate de ceapa. Face bine ficatului. Are proprietati vindecatoare pentru steatozele hepatice.”, a spus Lidia Fecioru la Antena3.

0 Comentarii

Citeşte şi: